Yoga

Zdrowie fizyczne jest ważną podstawą życia. „Zdrowie nie jest wszystkim, ale wszystko jest niczym bez zdrowia”- jak trafnie ujmuje przysłowie. Joga daje nam – fizyczne i oddechowe ćwiczenia, które poprawiają nasze warunki zdrowotne. Działają nie tylko na mięśnie, stawy i oddychanie, ale także mają pozytywny wpływ na akcje serca, system krążenia i układ limfatyczny tak jak na układ nerwowy i funkcje psychiczne. Ćwiczenia jogi są ćwiczeniami psychosomatycznymi , tzn. działają zarówno na ciało jak i na psychikę

Ćwiczenia jogi są nie tylko pomocne w terapii nad konkretnymi uciążliwościami, lecz przeciwdziałają również zesztywnieniu kręgosłupa i powstaniu reumatycznych zmian w stawach. Poprzez ćwiczenia fizyczne rozciągają się zesztywniałe mięśnie oraz wzmacniają się mięśnie osłabione. Daje to odpowiednią stabilność i ochronę stawom. Stawy podczas ćwiczeń rozruszane są w ten sposób, aby wykorzystały maksymalnie swą ruchową powierzchnię, aż do momentu, gdy nie jest to jeszcze bolesne; poprzez to polepsza się ich ruchliwość i zwiększa ukrwienie. W ten sposób ciało stopniowo i w naturalny sposób uzyskuje z powrotem swoją naturalną gibkość.

Powód, dla którego wielu ludzi cierpi w skutek reumatycznych zmian w stawach, kościach i mięśniach, tkwi w nieprawidłowym trybie życia: w przejadaniu, wysokiej konsumpcji zwierzęcego białka i tłuszczów, braku ruchu i złych nawykach w postawie i ruchu ciała. To wszystko prowadzi do stanów zapalnych w stawach i mięśniach, do ich degradacji i zesztywnienia oraz silnych boleści. Specjalnymi oddechowymi ćwiczeniami pobudza się nie tylko przemianę materii; te ćwiczenia mają również harmonizujące działanie na system nerwowy, przez co poprawiają rozluźnienie i zdrowie fizyczne.

Powodzenie serii ćwiczeń Jogi w życiu codziennym w uśmierzaniu problemów z aparatem ruchowym jest widoczne przede wszystkim z całościowego punktu widzenia na choroby. Znaczne efekty ćwiczeń nie prowadzą tylko do zdrowia fizycznego; dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym pacjent osiąga również rozluźnienie psychiczne oraz uczy się cierpliwego reagowania na stres i obciążenia nerwowe. Dzięki temu potrafi łatwiej i lepiej sprostać swoim codziennym, zawodowym i rodzinnym obowiązkom.

Organizowane przez nas zajęcia dodatkowe odbywają się na sali „Centrum Artystycznego Scena” przy ul. Dworcowej 52 w Sulejówku.
Aktualny rozkład zajęć znajdziecie Państwo w zakładce grafik. Serdecznie zapraszamy!